Vítejte v našem novém eshopu.

QUINOA POHÁR S OVOCEM

QUINOA POHÁR
Sladký dezert plný vitamínů, po kterém se jen zapráší 

Potřebujete ( pro 4 osoby):
0,5 hrnku černé quinoi
1 hrnek mandlového nebo jakéhokoliv jiného mléka
1-2 polévkové lžíce chia semínek
ovoce dle sezóny ( my tentokrát použili mango a pomeranč)
3 banány
1 kelímek smetanového krému ( Lipánek apod) nebo kelímek tvarohu, kysané smetany ( nutno dosladit)
lžička třtinového cukru
pár kostek hořké čokolády

 

Postup:

Quinou namočíme na min. 10-15 minut do vlažné vody. Poté scedíme a ještě propláchneme. Slupky quinoi obsahují hořké látky, které se vylouhují do vody, proto se quinoa namáčí. Na rozdíl od jáhel, které se zpařují horkou vodou, quinou namáčíme ve vlažné nebo studené vodě.

Quinou povaříme spolu se lžičkou cukru v mléce cca 20-25 minut do měkka. Až se mléko celé vsákne do quinoi, odstavíme a v teplé quinoe rozmícháme pár kostiček hořké čokolády ( nebo čokolády na vaření). Necháme zchladnout.
Připravíme si mangovo-pomerančové smoothie ( 1 mango + šťáva z 1 pomeranče) a přidáme do něj 1-3 lžíce chia semínek. Necháme chvíli odležet, aby chia semínka mohla nabobtnat a smoothie zahustila. Chceme-li v pohárech vytvářet barevné proužky, nemělo by být smoothie tekuté. Hustotu dodají právě chia semínka. 

Příprava quinoi detailně zde :
Až úplně na závěr rozmačkáme banány vidličkou, můžeme přidat pár kapek citronové šťávy, aby banány nehnědly.

Poháry plníme po vrstvách, aby barevně hezky kontrastovaly a chuťově se příjemně doplňovaly. Prorože máme rádi kombinaci hořká čokoláda + pomeranč a současně i kombinaci banán + čokoláda, jsou v našich pohárech vrstvy v tomto pořadí:
banán, quinoa, mangové smoothie, smetanový krém, banán, quinoa a na závěr opět smoothie. 
Přejeme DOBROU CHUŤ 

Poznámka pod čarou:
V celém poháru je 1 lžička cukru na 4 porce, 4 kostičky čokolády na 4 porce a cukr obsažený ve smetanovém krému. Přesto je pohár díky banánu a mangu slaďoučký. Pokud chceme pohár bezlaktózový, tak vynecháme smetanový krém ( quinoa obsahuje 14% bílkovin) nebo nahradíme bezlaktózovou variantou.